Tipy na výlety

Jilemnice

Z našeho apartmánu dojedete autem za pár minut na jilemnické náměstí, kde pohodlně zaparkujete, je to 2,3 km. Pěkná procházka je ale i pěšky zadní cestou, trvá okolo půl hodiny. Na náměstí si můžete prohlédnout historickou budovu radnice, posedět na lavičce u kašny či v nedalekém parku navštívit Krkonošské muzeum. Po kratších či delších procházkách po Jilemnici a okolí, které nabízí Informační centrum, si můžete odpočinout a opět nabrat síly v cukrárně na pěší zóně nebo v některé z restaurací. Prohlédněte si také program Kina 70 a zajděte na pěkný film.

Lyžařské a běžecké areály v okolí

Jilemnice je strategickým místem k vyjíždění do různých lyžařských středisek. Mezi ty nejbližší patří Benecko. Autem tam dojedete do 15ti minut a zábavu najde celá rodina: 5,5 km propojených různě náročných sjezdovek, běžecké tratě napojedené na hřebeny Krkonoš a v neposlední řadě Family arena - zábava pro nejmenší. Časově nenáročná je také cesta do ski areálu Vrchlabí - Kněžický Vrch (10 minut). Budete-li pokračovat v tomto směru dále, dojedete do nejznámějšího zimního střediska Krkonoš, a to do Špindlerova Mlýna.

Další kvalitní sjedovka vzdálená asi 15 minut od apartmánu je Prezidentský expres ve ski areálu Aldrov. Náročnější mohou pokračovat ještě 15 minut dále na Horní Mísečky. Zde je, v nadmořské výšce 1.012 m.n.m., před restaurací Stopa umístěn stadion jako výchozí bod lyžařských tratí. Vyjedete-li lanovkou na vrchol Medvědínu, napojíte se na další lanovku vedoucí ze Špindlerova Mlýna; vše spadá pod jeden ski pas.

Směrem do ski areálu Harrachov (28 km), Paseky nad Jizerou (20 km) a Rokytnice (19 km) minete menší lyžařské středisko v Jablonci nad Jizerou

Přejí-li nám sněhové podmínky máme krásné běžskařské tratě přímo u nás v Jilemnici na Hraběnci. Na začátku města Vrchlabí (10 minut) jsou také kvalitní běžkařské stopy, od 17 hdin dokonce z menší části osvětlené).

In-line brusle

Na letní sezónu chystá Jilemnice otevření nového, právě budovaného všesportovního areálu Hraběnka s novou osvětlenou dráhou pro in-line brusle v délce 1.930 m.

Kvalitní svezení na bruslích zažijete také na Benecku (15 minut jízdy autem) od hotelu Bellevue k restauraci Rovinka (2,5 km), kde je zajištěno výborné občerstvení.

Vrcholky našich hor

Zde máte možnost nepřeberného množství výletů od západních Krkonoš (vstupní město Harrachov) až po východní Krkonoše  (Horní Malá Úpa - pomezní boudy).